Щороку, 4 жовтня, відзначається Всесвітній день захисту тварин. Цього дня у багатьох країнах світу активно порушують важливі питання, серед яких: збереження вимираючих видів, гуманне вирішення проблеми безпритульних тварин, поліпшення умов в зоопарках.

В українців ставлення до тварин різне: коли одні стають на захист тварин — інші ж проявляють неабияку жорстокість.

Наприклад, на початку вересня ​​на Волині чоловік посеред білого дня застрелив з рушниці двох сусідських собак. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами. А в заповіднику на Рівненщині на початку осені невідомий хлопець збив лисицю, а потім знущався над трупом тварини, повідомляє спільнота міста Вараш в Instagram.

Але були й інші події, які покликані припинити жорстокість по відношенню до тварин.

5 вересня у 30 містах країни відбувся всеукраїнський Марш за права тварин, який об’єднав тисячі людей в Україні. Активісти прагнули привернути увагу громадськості до потреби захисту тварин від жорстокості.

Чи вплинув якось цей марш на громадськість? Напевно, так. Бо, наприклад, у Луцьку затвердили програму регулювання чисельності безпритульних тварин на 2022-2024 роки. Відповідне рішення ухвалили депутати Луцької міської ради 16 вересня. Безпритульних тварин будуть відловлювати, стерилізувати, вакцинувати від сказу, обробляти від паразитів, кліпсувати та вносити в базу animal-id.info, повідомляє ІА Конкурент.

Посильний внесок у справу поліпшення життя тварин може зробити кожен. Двері притулків завжди відкриті для тих, хто готовий стати волонтером, пожертвувати гроші, купити корм або взяти собі котика чи собачку. Головне, ніколи не забувати, що ви у відповіді за тих, кого приручили.

Оксана ПАЛЯНИЧКА

 

Прокоментувати