У 2021 році завдяки «бурштиновим аукціонам», проведеним на Рівненщині, державна скарбниця поповнилася на 166 мільйонів. Цю процедуру запровадили після легалізації видобутку «сонячного каменю». Верховна Рада ухвалила відповідний закон у 2019 році.

Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація на своєму офіційному сайті.

Натомість «бурштинові» аукціони, які відбулися у 2021 році, стали рекордними. Були випадки, коли ціна на ділянку для видобутку на аукціоні зростала майже у 100 разів.

Ці гроші йдуть у держбюджет, а ось уже податки з того, що видобуде підприємство, залишаються на місцях.

«На Рівненщині через електронні аукціони вже реалізовано 55 бурштиноносних ділянок, ціна на які від стартової зростає подекуди у 100 разів. Відповідно державна скарбниця поповнилася вже на 166 мільйонів. Звідти ці кошти перерозподіляють зокрема й для нашої області», – прокоментував голова Рівненської ОДА Віталій Коваль в інтерв’ю для видання «Урядовий кур’єр».

Торік сума власних надходжень до обласного бюджету становила 1 мільярд 112 мільйонів. Із держбюджету Рівненщина отримала мільярд субвенцій та понад 400 мільйонів гривень дотацій.

Незабаром «сонячний камінь» працюватиме й на відповідні громади — до їхніх бюджетів інвестори спрямують 30% ренти від видобутку, з’являться нові легальні робочі місця та податки.

До слова, наприкінці 2021 року на Рівненщині видобули бурштиновий самоцвіт вагою понад 5 кілограмів. Він став не лише українським рекордсменом, а й увійшов до десятка найбільших у світі.

Нагадаємо, що 23 липня, на Волині правоохоронці провели 16 санкціонованих обшуків за місцями проживання, у транспортних засобах осіб, причетних до злочинної діяльності з обробки та збуту бурштину. Під час обшуків ліквідували три підпільні цехи для обробки каміння, яке зловмисники обладнали у Ковелі та Луцьку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Прокоментувати