Директора Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги підозрюють у неправомірній виплат підлеглим майже 400 тисяч гривень «ковідних» коштів. Працівники Центру стають на захист керівника.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу Суспільне Рівне.

Головному лікарю рівненської «екстренки» Андрію Бортніку повідомили про підозру в нецільовому використанні «ковідних» грошей. У прокураторі заявили, що посадовець призначив премії з «ковідного» фонду працівникам, які нібито не залучались для надання меддопомоги пацієнтам з COVID-19.

У квітні та травні 2020 року диспетчери Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги отримали виплати з «ковідного» фонду. Ці кошти призначали для виплати працівникам, задіяним до роботи з хворими на ковід. Окрім бригад, які виїжджали на виклики, гроші отримали також диспетчери.

У Центрі кажуть, що на той час за добу отримували до 1 500 дзвінків, що значно більше, ніж було до початку пандемії. Диспетчери надавали консультації хворим на коронавірус.

«Ми працювали на межі людського виснаження. Були випадки, що люди (диспетчери – ред.) не могли по дві доби добратися до сім’ї, до дітей», – розповідає старша лікарка Любов Волинець.

Лікарка додає, що директор Центру бачив, в яких умовах працюють диспетчери в час піку пандемії, тож і виплатив їм кошти з  «ковідного» фонду. Всього виплат, за словами Любові Волинець, було дві: 3 700 та в межах 6 000 гривень. Такі виплати отримали близько 50 працівників диспетчерської служби. При цьому сам директор отримав 10 000 гривень. Заступники директора отримали майже по 13 000 гривень.

У Рівненській обласній прокуратурі вважають, що така виплата була нецільовою. Адже працівники, які отримали ці кошти, не працювали безпосередньо із хворими на ковід. Але в Центрі з цим не погоджуються. Любов Волинець розповідає, що часто після виклику до ковідних хворих бригади заходили у диспетчерську і спілкувалися із диспетчерами. Та додає, що диспетчери інфікувалися від виїзних бригад.

Прокурор Рівненської області Андрій Войтюк зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України визначений чіткий перелік працівників, які мають право на такі виплати. Це члени бригад екстреної медичної допомоги, які безпосередньо виїжджають на виклик.

«У нашому випадку встановлено, що такі виплати здійснені керівному складу: директору, його заступникам, а також диспетчерам. Тому, на нашу думку, це різні виплати і вони здійснені незаконно», – зазначив Андрій Войтюк.

Загалом Андрій Бортнік виплатив близько 400 тисяч гривень із «ковідного» фонду. Йому оголосили про підозру у зловживанні службовим становищем.

Детальніше у сюжеті:

Нагадаємо, що оприлюднили «рейтинг» найбільших хабарників Волині у 2021 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Прокоментувати