У Володимирі-Волинському планують виділити й облаштувати садибу майстру Анатолію Бойку, який встановив два світові рекорди.

Про це йдеться на офіційному сайті Володимир-Волинської міської ради.

Як повідомив перший заступник Володимир-Волинського міського голови Ярослав Матвійчук, на разі це питання обговорюється з депутатами, підшукується відповідне приміщення.

“За рахунок коштів міста була зроблена майстерня для Анатолія Бойка, але, звичайно, хотілося б, щоб це було окреме приміщення, де б розмістилась туристична родзинка нашого міста”, – зазначив Ярослав Матвійчук.

Нагадаємо, Анатолій Бойко встановив світовий рекорд – “Перша авторська колекція експонатів з яєчної шкаралупи, інкрустованої металом”.

Починаючи з 2009 року, майстер займається декоруванням яєць у сучасному мистецькому стилі і замість воску та фарб використовує метал. Техніку кування по яєчній шкаралупі та вирізьблення освоїв самостійно. Для роботи майстер використовує курячі, індичі, качині, гусячі, перепелині та страусині яйця. Перед роботою яйце видуває, миє, просушує. Обковує яйця міддю, латунню, алюмінієм і сріблом, а потім вирізає все зайве. Деякі сувенірні яйця прикрашає бурштином, малахітом, агатом, оксидіаном, бірюзою та яшмою. Залежно від складності проекту на виготовлення сувеніру йде від кількох днів до місяця. Ескізів майстер не робить, хоча вже на початках кожної роботи має бачення кінцевого результату.

У лютому 2017 року Анатолій Бойко став членом Всесвітньої асоціації художників по яєчній шкаралупі, його роботи визнані одними із кращих та опубліковані в Всесвітньому каталозі цієї організації, його прізвище внесено в списки Всесвітньої енциклопедії художників по яєчній шкаралупі, так як авторським роботам не має аналогів у світі.

 

Прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.