Під час сесійного засідання, яке відбулося 27 травня, звітувався  про свою роботу тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління охорони здоров’я Волинської ОДА Роман Рудоквас. Депутати Волинської обласної ради висловили незадоволення його роботою.

Про це повідомляє Волинська обласна рада на своєму офіційному сайті.

“Обсяг фінансування на 2020 рік становив 372 мільйони гривень. З обласного бюджету було виділено 115 мільйонів 600 тисяч гривень», – зазначив Роман Рудоквас.

Під час обговорення звіту депутат Юрій Ройко цікавився обслуговуванням пацієнтів, які потребують лікування психоневрологічних розладів, та заходами, які планує зробити управління охорони здоров’я на виконання розпорядження Кабміну щодо реформування охорони психічного здоров’я. Зокрема, зазначив, що в умовах складного бюджету з ОДА надійшов лист про виділення додаткових коштів у розмірі майже 49 мільйонів гривень на підтримку функціонування обласних закладів охорони здоров’я.

«Тож хотілося б дізнатися про те, чи є в управління план заходів щодо оптимізації штатів, наповнення спецфондів, введення платних послуг, контролю видатків на спожиті енергоносії в закладах охорони здоров’я», – зазначив Юрій Ройко.

Я повідомив депутат, в обласній психіатричній лікарні перебуває 500 пацієнтів, з них – 150 людей лікуються, а решта перебуває на утриманні, яке не фінансується з НСЗУ. В новій концепції, прийнятій в Україні, для постійного проживання людей, які потребують догляду та утримання, мають створюватися заклади на місцевому рівні.

«Є заклади, в яких нема пакетів НСЗУ, тому ми розробили заходи по скороченню працівників та скорочення ставок, які перебувають незаповнені”, – – зазначив Роман Рудоквас.

«Всі нововведення щодо заповнення психіатричних закладів має бути переглянуті. Маю надію, що до наступної сесії ви маєте підготувати план дій та проговорити з керівниками медичних закладів про відділення певних приміщень для розміщення хворих з психічними проблемами”, – звернувся до Романа Рудокваса голова Волинської обласної ради Григорій Недопад.

Прокоментував начальник управління охорони здоров’я і ситуацію щодо позбавлення волинських лікарень так званого “ковідного” пакету.

«Це було попереднє бачення МОЗу. Ми довели, що обласна і міська лікарня має право на життя і на другу ланку», – зазначив Роман Рудоквас.

Окрім того депутат Ярослав Матвійчук зазначив, що Волинь об’єднана в єдиний госпітальний округ, проте невідомо ні про стратегію ні про план розвитку цього округу. На що Роман Рудоквас відповів, що плану дійсно немає, але над цим працюють.

В результаті обговорення, депутати обласної ради не підтримали звіт тимчасово виконуючого обов’язки начальника управління охорони здоров’я Волинської ОДА Романа Рудокваса. За проголосували лише 18 депутатів.

Прокоментувати