Волинянин, інженер-будівельник Сергій Качкало зводить будинки із соломи. Він із колегою-інженером Юрієм Точинюком облаштували виробництво в Луцьку.

Про це повідомляє видання Суспільне.

Для цього чоловіки орендували та обладнали склад. Будинок із соломи волиняни складають з панелей: у спеціальний каркас під пресом вкладають солому, далі її стрижуть. Чоловіки використовують екологічні матеріали для будівництва: солому, дерево, саморізи, глину і вапно.

“Будинок із соломи складають з маленьких панелей, розмір метр на три, будівля витримує навантаження 8 тонн, її оздоблюють глиною та вапном. Це дозволяє захистити хату від шкідників, гризунів. Такий будинок витримує дію прямого вогню понад 2 години”, – каже Сергій Качкало.

“Такі будинки можуть стояти десятками років. У штаті Небраско такий будинок простояв 140 років і коли його дослідили, як збереглася солома, зняли шар глини і побачили, що вона була в такому стані, наче покладена 2 дні тому”, – розповідає Юрій Точинюк.

“На Волині будували житло із соломи ще 500 років тому. Щодо теплопровідності, то це однозначно теплий матеріал, в нього теплопровідність значно вища, ніж у каменистих матеріалів. Це легкий матеріал, що передбачає значно менше навантаження на фундамент. Швидкість зведення таких будинків буде в рази більшою. Щодо недоліків, то такий матеріал можна використовувати тільки в малоповерховому житловому будівництві: сільська місцевість, райцентр, поселення навколо великих міст” – розповідає науковець-будівельник Олександр Андрійчук.

 

Прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.