У п’ятницю, 23 липня, правоохоронці провели 16 санкціонованих обшуків за місцями проживання, у транспортних засобах осіб, причетних до злочинної діяльності з обробки та збуту бурштину. Під час обшуків ліквідували три підпільні цехи для обробки каміння, яке зловмисники обладнали у Ковелі та Луцьку.
Про це повідомляє ГУ НП України у Волинській області на своєму офіційному сайті.

У приміщеннях виявили та вилучили близько 300 кілограмів обробленого та необробленого бурштину різної фракції, готові вироби з каміння, станки для ручної обробки та перероблення, додаткове обладнання, окрім цього, пістолет та грошові кошти. Орієнтовна вартість вилученого обладнання та дорогоцінного каміння сягає близько 1 мільйона гривень.Створив злочинну групу та налагодив незаконну схему придбання, зберігання та переробки у значних розмірах незаконно видобутого на території Волинської, Рівненської та Житомирської областей бурштину-сирцю 34-річний мешканець Ковеля. Він забезпечував фінансування злочинної діяльності, проводив збір та виплату грошових коштів, а також визначав розмір винагороди кожному учаснику групи. Окрім організатора, до незаконної діяльності причетні ще дев’ятеро осіб. Всі вони мешканці Волинської та Рівненської областей.

Зловмисники купували каміння та здійснювали його переробку у обладнаних цехах. Готові вироби, поза митним контролем, переправляли до Республіки Польща, звідти «товар» потрапляв до Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), де його й збували. Грошові кошти, отримані незаконним шляхом, фігуранти самостійно перевозили до України.

В рамках розпочатого кримінального провадження тривають слідчі дії. Вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно та проведення необхідних експертиз. Усім учасникам злочинної групи оголосять про підозру за частиною 2 статті 240-1 Кримінального кодексу України – незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину.

Прокоментувати