Це буде історія про маніпуляції. На прикладі однієї з часто обговорюваних проблем у ЗМІ. Ліс як ресурс. Його розподіл та нібито відстоювання інтересів держави. Точніше – про те, як бізнесово зацікавлені експерти-самозванці, прикриваючись благими намірами вирішити проблемні питання деревообробної галузі, насправді намагаються приховати за постійним галасом власні злочини.

У широких колах громадськості і досі мало хто знає, хто такий Олександр Місюра. Мало хто розуміє і в професійних колах лісової та деревообробної галузі, що саме відстоює цей чи то представник громадськості та експерт, чи то бізнесмен. Адже прийняття закону «Про ринок деревини» насправді ніким і нічим особливо не блокується. А Місюра у кожній ситуації стверджує, що він – єдиний борець за прозорі правила гри на ринку деревини. Пише про це в усі інстанції мало не щодня – навіть американському президенту, всі звернення висвітлюючи на власній сторінці у Фейсбук та поширюючи у профільних групах. Так ті, хто причетний до лісової галузі, з прізвищем Місюра переважно ознайомилися. Та й лісівники на всіх рівнях уже не перший рік – також його адресати.

Сам Олександр Місюра позиціонує себе із ТОВ «Верба-ВВ». Знову ж таки – сам себе призначив рупором відстоювання інтересів цього підприємства, а заодно – і деревообробників. Правда, на його численні дописи немає практично жодної реакції професійних кіл.

Щоб бути почутим, Місюра дуже активно веде сторінку у соцмережах – навіть дві однотипних одразу, має кілька груп, де поширює інформацію, і найцікавіше – створив персональний сайт із дивовижною назвою «Місюра.фан». Тут він публікує нібито власні статті, сам себе цитує, сам себе призначивши експертом.

Ніхто Місюру не підтримує, пише сам автор. Навіть більше – всі тиснуть. Спочатку податкова, яка намагається провести перевірки. Потім держекоінспекція – знову ж таки зі своїми перевірками. Поліція, виявляючи незаконну деревину на підприємстві, за яке так вболіває Місюра, та затримує його лісовози.

Поліція та лісова охорона затримала 2 лісовози з нелегальною деревиною, яку везли на ТОВ “Верба-ВВ”

«Все неправда»,  – каже експерт-бізнесмен. Його фірма, яка має мільйонні обороти, працює чесніше всіх. А всі озвучені факти – просто брехня і метод ліквідації його як борця за справедливість.

Що відбулося зовсім недавно. На сайті Волинського ОУЛМГ з’являється інформація з перерахованими фактами та фото документів про численні порушення з боку ТОВ «Верба-ВВ», виявлені останнім часом. Все вказує на те, що це підприємство працює на різних умовах з фірмами та фірмочками. А Олександр Місюра тим часом публічно скаржиться на нестачу деревини та неможливість її придбати.

З оприлюдненої інформації очевидно, що підприємство організувало свою роботу за схемами: як скупити крадену деревину та продукти її переробки та як уникнути сплати податків.

Все це в інформації чітко показано на прикладі кількох фактів. Що робить Місюра? Відкладає всі нагальні справи із переробки деревини і видає за короткий час на своїй сторінці кілька (!) публікацій. Всі вони подібного змісту – все це маніпуляції і чергове оббріхування «борця за справедливість». А ще – винен в усьому головний лісівник Волині Олександр Кватирко. Тому йому від Місюри дістається найбільше. А також «злочинці» – вся інша лісова охорона, яка ті факти виявила.

Після усіх згаданих вище – недобросовісно працює ще й поліція. Як свідчать відомості Єдиного державного реєстру судових рішень, ТзОВ «Верба-ВВ» фігурує у ряді судових проваджень. Предмет їх порушення – факти приховування реальних доходів із метою уникнення сплати податків.

Так, за інформацією, раніше опублікованою Державною фіскальною службою, діяльність «Верби-ВВ» впродовж кількох років є «виключно збитковою». А саме підприємство, яке переробляє чималі об’єми деревини та експортує свою продукцію за кордон, не має власних виробничих сил і засобів. Саме тому масово залучає до роботи фізичних осіб-підприємців.

Саме це підтвердили результати рейдів державної лісової охорони, про що йшлося в згаданій інформації на сайті ВОУЛМГ. І що так не на жарт розізлило Місюру.

За інформацією, яку опублікував у власному розслідуванні блогер Олександр Громов (до речі, Місюра і його звинувачує у підлості та брехні), палетна заготовка для ТзОВ «Верба-ВВ» по Волинській області виготовляється приватним шляхом на пилорамах окремих громадян. І ті численні пилорами працюють у «славетних» селах Карпилівка, Стобихівка на Камінь-Каширщині. Чому славетних – тому що там останнім часом часто бувають журналісти та активісти через скандали з деревиною.

Про це розслідування писали й інші видання. Очевидно, що причина всієї такої активної діяльності – просте намагання уникнути сплати податків. Інформації із того ж Єдиного реєстру судових рішень, за провадженням, що було порушене правоохоронними органами, вказує: з 2018 і до цього часу службові особи ТОВ «Верба-ВВ» з метою виготовлення та експорту пиломатеріалів, за попередньою змовою з іншими ФОП організували незаконну порубку, перевезення та зберігання протиправно заготовленої деревини. Для її зберігання залучають свої виробничі потужності, які знаходяться на території Камінь-Каширського району Волинської області. В подальшому здійснюють її часткову переробку, перевозять на ТОВ «Верба-ВВ», звідки деревина направляється на експорт.

Обшуки на ТОВ “Верба-ВВ”.

Цікаву інформацію подавали також у ГУ ДПС у Волинській області.  Серед іншого – ТОВ «Верба-ВВ» експортує та продає на території України, вдумайтеся, значно більше продукції, ніж купує для того деревини. То де береться сировина?

Все просто: ТОВ «Верба-ВВ» залучає для отримання офіційної деревини державні лісгоспи, а іншу частину необлікованої продукції має від приватних суб’єктів. Вони ж, своєю чергою, і є тими заготівельниками незаконної деревини.

Щоб все це хоч якось легалізувати, виписуються «на коліні»  документи, через які згодом лісова охорона та поліція затримує вантажівки. Такі ж папери з ознаками підробки використовуються і для отримання сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів. І це вже – продукція на експорт.

Виникає логічне запитання – як підприємству досі вдається уникнути покарання? На це дали відповідь у своєму дослідженні журналісти видання «Волинь.Правда».

За Місюрою стоїть дядько із «хорошими зв’язками». Віктор Уніга – рідний дядько Олександра Місюри, якого звільнили з посади заступника начальника Управління Служби Безпеки у Волинській області після Революції Гідності внаслідок люстрації.

І на завершення такий факт. Маємо конкретну інформацію. Олександр Місюра за бажання зможе спростувати її. Інформаційний ресурс «Є-ІНФА» готовий оприлюднили його відповідь.

Далі аналізуйте самі. За 11 місяців 2021 року ТОВ «Верба-ВВ» фактично придбало сировини в обсязі 48 738 м3, в тому числі лісоматеріалів круглих – 42 203 м3.

Вказаним підприємством експортовано заготовок для європіддонів 32 439 м3 та 734 635 штук готових піддонів, на які було використано 117 673 м3 круглих лісоматеріалів.

Тобто – 75 470 м3 (117 673 м3 мінус 42 203 м3) – це деревина, що не підтверджується документально! На цьому можна ставити крапку. Як і на «експертності» самого Місюри.

Журналісти інших видань і не раз намагалися поспілкуватися відверто з Олександром Місюрою. Він любить розповідати їм, що всі у змові працюють проти чесного переробника деревини. Який за весь час своєї активної експертної роботи жодного разу не знайшов ні часу, ні бажання прозвітувати про результати діяльності «свого» підопічного підприємства.

Однак вкрай не любить відповідати на дуже незручні питання. Все ж двері для нього і для його відповідей лишаємо відкритими. Проте, щось підказує, що, швидше за все, не буде цих відповідей і зараз. Прогнозуємо, що Олександр Місюра сяде писати про те, як його вчергове «замовили» черговим журналістам.

Василь Потапчук (для “Є-ІНФА”)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.