Луцький окремий загін спеціального призначення Сил спеціальних операцій ЗСУ «Любарт» виконує спеціальні завдання у Бахмуті.

Про те, як формувався загін, хто до нього долучився, які завдання виконує зараз та як змінилася армія України від 2014 року розповідає в ефірі телеканалу ГІТ начальник штабу ОЗСП «Любарт» Андрій Д’яченко.

В Окремому загоні спеціального призначення «Любарт» Сил спеціальних операцій ЗСУ служать лише добровольці.

Багато хто хотів би потрапити до загону, але наразі такої можливості немає, бо підрозділ повністю укомплектований.

«Склад у нас дуже хороший, справді горджуся. У нас абсолютна більшість – молоді хлопці. Велика частина мали досвід участі у бойових діях до повномасштабного вторгнення. А ті, хто не мали, вже отримали за цей період. Наш підрозділ функціонує за таким принципом, що частина загону перебуває в гарячих точках на фронті. От конкретно зараз декілька груп нашого загону діють у місті Бахмуті, інша третина – на півночі України, тому що на нас ще лежить відповідальність за прикриття потенційної загрози з Республіки Білорусь. І третина перебуває в пунктах постійної дислокації на відпочинку, тренуванню, навчаннях, злагодженнях», – розповідає Андрій Д’яченко.

Також начальник штабу «Любарта» розповів, як знищувалася українська армія за часів Януковича, що змінилося від 2014 року та як відрізняється управління військами у підрозділах, сформованих з добровольців, від тих, у яких служать мобілізовані.

Андрій Д’яченко пояснює, чому скрупульозне виконання інструкцій часто йде на шкоду і чому від радянських принципів управління армією необхідно позбутися якнайшвидше.

Також доброволець розповідає, чому центри комплектування повинні відповідати не лише за кількість мобілізованих, а й за їхню моральну і фізичну підготовку, стан здоров’я і мотивацію служити. Адже подекуди поодинокі «відмовники» створюють загрозу та істотні проблеми всьому підрозділу, але в рамках чинного законодавства командири не мають можливості їх позбутися. Своєю чергою вони отримують всі бойові виплати на рівні з воїнами, які справді героїчно боронять увірені їм рубежі.

Нагадаємо, що луцький окремий загін спеціального призначення «Любарт» збирає гроші на ударний малий дрон Punisher.

Зібрати необхідно 1 мільйон гривень. Станом на 27 грудня на монобанці вдалося зібрати майже 544 тисячі гривень. Тож залишилося менше половини.

Реквізити збору коштів:

Найменування отримувача: БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ЛЮБАРТ БО
Код отримувача: 44703899
Рахунок в форматі відповідно до стандарту IBAN: UA493052990000026003020810861
Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Посилання на Банку

Номер картки Банки:
5375 4112 0250 5348

Закликаємо долучитися будь-якою сумою до збору коштів на дрон, який допоможе нашим воїнам ефективніше нищити русню.

Разом переможемо! Слава Україні!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Прокоментувати