Зловмисники розповсюджують шкідливе програмне забезпечення, яке встановлює на комп’ютер користувача віддалений прихований доступ та відправляє документи на підконтрольні їм сервери. Вірусній атаці піддаються як приватні так і державні компанії.

Про це повідомляє ГУНП України у Волинській області на своєму офіційному сайті.

Хакери на електронні поштові скриньки надсилають листи нібито від імені державних установ, що мають контекст на кшталт: «ви не сплатили податки. Деталі у файлі…», «на вас заведено кримінальну справу. Деталі в додатку…». Інфікування техніки відбувається, коли користувач завантажує архів у додатку листа. Принцип роботи полягає у завантаженні вірусу на комп’ютер користувача для створення віддаленого прихованого доступу та відправлення документів з розширенням .doc, .docx, .rtf тощо на сервери зловмисників.

Відомо про факти розповсюдження таких листів з використанням нібито електронної поштової скриньки Управління патрульної поліції Києва – kyiv2@patrol.police.gov.ua.

Фахівці Кіберполіції України рекомендують не завантажуйте з Інтернету зашифровані архіви або архіви під паролем. За необхідності звертатися до відправника, аби уточнити, чи був факт відправлення листа із вкладенням. Краще взагалі заблокувати отримання таких файлів через електронну пошту.

Перш ніж відкрити вкладення в електронних листах чи повідомленнях, варто звертати увагу на деталі. Краще утриматися від завантаження вкладень електронних листів від сумнівних відправників. Також має насторожити, якщо автор з невідомих причин змінив мову спілкування, тема листа є нетиповою для автора, а також повідомлення, що спонукають перейти за підозрілими посиланнями або відкрити підозрілі файли.

Також слід обмежити можливість запуску виконуваних файлів. Періодично варто здійснювати перевірку системи антивірусом та оновлювати бази сигнатур. Також фахівці радять використовуйте ліцензійні операційні системи та інше програмне забезпечення, яке періодично оновлюється. Окрім того варто регулярно здійснювати резервне копіювання важливих файлів. Якомога частіше слід оновлювати паролі доступу до важливих систем та використовуйте двофакторну автентифікацію.

Якщо ви постраждали від зазначеного правопорушення, звертайтеся до кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або за телефоном: 0800 50 51 70.

 

 

Прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.